Tofaş, Fiat Pratico İle Pikap Pazarından % 10 Pay Alacak

Fiat Türkiye, ürün yelpazesine eklediği iki yeni modeliyle açık kasa kamyonet pazarında da hedeflerini yükseltti. Fiat Doblo platformu kullanılarak Türk mühendisler tarafından geliştirilen Pratico ve Ducato açık kasa kamyonet modelleri sınıfının en iddialı araçları olmaya aday. Ön yüzü kardeşi Doblo ile aynı olan Pratico’da 1.3 lt (90 HP), 1.6 lt (105 HP) ve 2.0 lt (135 HP) Mutlijet dizel motorlar kullanılıyor. Fabrika çıkışlı saç kasalı olarak satılan Pratico’nun fiyatları 31 bin 210 TL’den başlıyor. Kısa, orta, uzun ve ekstra uzun şasi versiyonların yanında çift kabin seçeneği de bulunan Fiat Ducato ise 2.3 lt hacimli 120 HP gücündeki MultiJet motora sahip. Fiat Ducato ailesi 39 bin 680 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

4 m2 YÜKLEME ALANI
Fiat Doblo üzerine geliştirilen Pratico’nun en iddialı yönünü binek otomobillere yaklaşan konfor ve sunduğu yakıt ekonomisi oluşturuyor. Ticaret dünyasının şehir içindeki 1 tona kadar olan yükleri için ideal çözümler sunmayı hedefleyen Fiat Pratico’nun uzunluğu 2.25 metre, genişliği 1.80 metre ve yük alanı da 4 metrekare.

Pazarı büyütüp % 10 pay alacağız
FIAT Marka Direktörü Okan Baş:’Fiat Pratico’nun açık kasa kamyonet pazarına yeni bir boyut getireceğini düşünmekteyiz. Türkiye’de hafif ticari araç pazarının yaklaşık yüzde 8′lik bölümünü açık kasa kamyonetler oluşturuyor. Ülkemizde yılda yaklaşık 20 bin kamyonet satılıyor. Bu alanda pazarı büyütmeyi, her iki modelimizden de yılda 1000′er adetlik satışa ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca Pratico, dış pazarlara da sunulacak bilgisini verdi.

Ticari araçta binek otomobil konforu sunuyor
PRATICO’NUN sürüş konforundaki en önemli rolü süspansiyon sistemi oynuyor. Bu sınıfta daha önce makaslı sistemler kullanılırken, Pratico’nun Alfa Romeo modellerinden de tanığımız çift bağlantılı, bağımsız arka süspansiyon sistemi sürüş konforunu garantiliyor.Gerçekten de Pratico kullanıcısı, dikiz aynasında arkadaki kasayı görmese bir ticari araçta olduğunu unutabiliyor. Pratico’nun kullanıcılarını sevindirecek bir başka özelliğinin ise, rakiplerine kıyasla yüzde 50′ye varan yakıt ekonomisi olduğu gösteriliyor. Pazara sunulan diğer model olan Ducato kamyonet ise, daha büyük taşıma kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcıları hedefliyor. 2.3 lt’lik dizel motor, yüksek gücü sayesinde şehir içinde atak bir yapı sergiliyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>